Blog

Lehet a hajhullás a rák tünete?

A legtöbb ember hajhullásra asszociál a rákkal kapcsolatban, de vajon a ráktól hullanak ki a hajszálak vagy más áll a háttérben? A legtöbb esetben nem maga a rák, hanem a rákkezelés valamilyen formája áll a hajvesztés hátterében, főleg, ha teljes kopaszságról van szó. Azonban bizonyos ráktípusok is járhatnak jelentős hajvesztéssel, amelyre érdemes figyelmet fordítani.

Bár a hajhullás a rosszindulatú daganatos betegségek bizonyos típusainak tünete lehet, nem mindig ez a helyzet, így nem kell egyből pánikba esned, ha hajvesztést tapasztalsz. Ebben a cikkben többet megtudhatsz a hajhullás és a rák kapcsolatáról, valamint megismerheted a hajhullás különböző típusait, illetve a hajhullás megelőzésének és kezelésének módját. Megtudhatod, hogy milyen esetekben lehet a hajhullás rákos megbetegedés jele, és milyen lépéseket tehetsz a különböző típusú hajhullás típusok megoldására.
Selected Image

A hajhullás okai: milyen esetekben kezdhet megritkulni a hajkoronád?

A hajhullás férfiaknál és nőknél egyaránt gyakran előfordul, azonban számtalan ok húzódhat a háttérben, amelyeket nemcsak a hajhullás kezelésének érdekében érdemes felderíteni. Vannak olyan esetek, amikor a hajvesztés oka valamilyen súlyos betegség, esetleg rákos elváltozás, de szerencsére ezek az esetek ritkák.

A hajhullás leggyakoribb oka a genetikai tényezőkben rejlik, hiszen az arra hajlamosak esetében a szervezet hormonális változásai férfias típusú hajvesztést válthatnak ki. Emellett bizonyos egészségügyi állapotok és a krónikus stressz is sok esetben vezetnek hajhulláshoz. A leggyakoribb hajhullás típusok a férfias típusú hajvesztés, vagyis androgén alopecia, a telogén effluvium, valamint a leginkább a fiatalabb korosztály és gyermekek esetében előforduló foltos hajhullás.
Minden hajhullás típus különböző tünetekkel járhat, azonban érdemes lehet kivizsgálnod a hajvesztés okát, ha ezeket a tüneteket tapasztalod: a fokozott hajvesztés mellett a haj elvékonyodása és akár kopasz foltok is jelentkezhetnek, azonban a haj extrém mértékű töredezése, minőségének megváltozása is problémát jelezhet.

Bizonyos esetekben a fejbőrön, a szemöldökön, a szempillákon és más testrészeken is tapasztalható hajvesztés. Fontos, hogy a hajhullás lehet fokozatos folyamat, de akár hirtelen, drámai módon is bekövetkezhet, ezért érdemes minden esetben figyelemmel kísérni a hajvesztés folyamatát.

Milyen esetekben jelezhet rákot a hajhullás?

A hajhullás bárki számára megterhelő tapasztalat lehet, és bizonyos esetekben összefüggésbe hozható a rákkal. Fontos azonban megjegyezni, hogy a hajhullás nem mindig a rák jele, hiszen a hajvesztésnek sokféle oka lehet, a rák pedig csak egy ezek közül. Azonban nem minden ráktípus okoz hajhullást, és sok rákos ember egyáltalán nem tapasztalja a rosszindulatú betegségek ezen tünetét.
Mely ráktípusok esetében fordulhat elő hajhullás?
A mellrák, a petefészekrák, a tüdőrák, a Hodgkin limfóma és a non-Hodgkin limfóma tünetei közé egyaránt tartozhat a hajhullás. Azonban nem törvényszerű, hogy a daganatos betegség hajproblémákkal társuljon, a hajhullás pedig nem kizárólagos tünet. A rák összetett betegség, így minden ráktípus különböző tünetekkel járhat, amelyek egyénenként is eltérhetnek.

Fontos, hogyha súlyos vagy hirtelen jelentkező hajvesztést észlelsz, akkor mindenképp egyeztess orvosoddal, hiszen kezelőorvosod vérvizsgálatot vagy egyéb diagnosztikai vizsgálatot végezhet a hajhullás okának meghatározására. A diagnosztikai vizsgálatok segítenek meghatározni hajhullásod kiváltó okát, valamint azt, hogy a hajhullás összefügg-e a rákkal vagy más komolyabb betegséggel.

Hogyan okozhat hajhullást a rákkezelés?

A kemoterápiás gyógyszereket úgy állították össze, hogy elpusztítsák a gyorsan osztódó rákos sejteket, azonban ezek a készítmények károsíthatják a szervezet gyorsan osztódó, ám egészséges sejtjeit is, beleértve a szőrtüszőket. A kemoterápia okozta hajhullás a test bármely részén előfordulhat, beleértve a fejbőrt, a szemöldököt és a szempillákat is, de akár egyéb testrészeken is kihullhat a szőrzet egy része vagy egésze. A rákos megbetegedések kezelésére alkalmazott gyakori módszer a sugárterápia is, azonban ez a módszer máshogy hat a sejtekre, így a sugárterápia okozta hajhullás általában csak a kezelt területen fordul elő.

Milyen hatással van a Denza hajkezelés a rákkezelés okozta hajvesztésre?

A Denza lézeres kezelés segíthet hajad egészségének gyorsabb visszaállításában, a látványos változás pedig támogathatja lelki felépülésedet is. Ha kezelőorvosod is beleegyezését adja, akkor már fél évvel a terápia befejezését követően megkezdheted a kezeléssorozatot, amely sejt szinten fejti ki hatását, így elősegítve a hajképzésért felelős sejtek gyorsabb regenerációját és gyorsítva a haj növekedését.

Ha bővebben megismernéd a Denza lézeres hajkezelés hatásait, akkor olvasd el sugárkezeléssel és kemoterápiával kapcsolatos cikkeinket is!  
2024. 09. 19. — 13:48
DENZA
hajhulláshajvesztés
Kapcsolat

Kérj időpontot ingyenes konzultációra!

Visszahívunk és minden kezeléssel kapcsolatos kérdésedre válaszolunk! Munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Veled a kapcsolatot, így kiválaszthatod a számodra leginkább megfelelő időpontot ingyenes konzultációnkra.

Időpontfoglalás központunkba

+3620
+3620
+3630
+3670
+36
+
Válassz központot
Válassz központot
Budapest
Győr
Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatod
Ez is érdekelhet