STUDY

Non-ablatív frakcionált lézer kezelés hatékonysága androgén alopeciaban

Háttér

Az androgenetikus alopecia (AGA) a hajhullás egyik elterjedt formája, amely férfiakat és nőket egyaránt érint, és súlyosan befolyásolja a betegek életminőségét. A hagyományos kezelések közé tartoznak az orális gyógyszerek, a helyi gyógyszerek és a hajbeültetés, de ezeknek a módszereknek vannak bizonyos mellékhatásai és korlátai. Az AGA kezelésében kulcskérdés volt, hogyan lehet biztonságosan hatékonyan és maximálisan elősegíteni a hajnövekedést. Az elmúlt években a frakcionált lézerterápia, mint noninvazív módszer fokozatosan felkeltette a figyelmet minimálisan invazív és rendkívül hatékony jellege miatt.

Célkitűzés

Ebben a cikkben összefoglaltuk az elmúlt 15 évben az AGA frakcionált lézeres kezelésével kapcsolatos vizsgálatokat, és megvitattuk annak terápiás mechanizmusát, klinikai hatását, jövőbeli fejlődési irányát, előnyeit és hátrányait a hagyományos kezelési módszerekkel szemben az AGA kezelésében.

Módszerek

A PubMed, a Google, a Google Scholar, az Embase és a Scopus segítségével kiterjedt irodalmi keresést végeztünk. Az AGA frakcionált lézeres kezelésével foglalkozó összes rendelkezésre álló cikket 2024 márciusában állították össze. A címeket és absztraktokat ezután átvizsgálták a relevanciájuk szempontjából, és alaposan megvizsgálták a betegek klinikai eredményeit. A szakirodalmi áttekintésben a prospektív klinikai vizsgálatok, a retrospektív diagram áttekintések, az esetsorozatok és az egyedi esetleírások szerepeltek.

Eredmények

Az AGA frakcionált lézeres kezelése figyelemre méltó hatékonyságot és nagy biztonságot mutatott. A hagyományos kezelésekhez képest a frakcionált lézer előnye a minimálisan invazív, gyors gyógyulás, a kevesebb mellékhatás és a széles körű populációs alkalmazhatóság, hatékony kezelési lehetőséget biztosítva az AGA betegek számára. További nagyszabású klinikai vizsgálatok segítik a lézerparaméterek és kezelési beállítások optimalizálását a terápiás hatás javítása érdekében.
Az 1550 nm-es Er:Glass frakcionált lézeres kezelés növelheti a haj sűrűségét és átmérőjét AGA-ban szenvedő betegeknél. Azok a mechanizmusok, amelyekkel az 1550 nm-es Er:Glass lézeres kezelés új szőrnövekedést vált ki, nem korlátozódhat a Wnt10A/β-catenin vagy az IGF-1 expressziójára.
2024. 09. 25. — 09:12
DENZA
Kapcsolat

Kérj időpontot ingyenes konzultációra!

Visszahívunk és minden kezeléssel kapcsolatos kérdésedre válaszolunk! Munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Veled a kapcsolatot, így kiválaszthatod a számodra leginkább megfelelő időpontot ingyenes konzultációnkra.

Időpontfoglalás központunkba

+3620
+3620
+3630
+3670
+36
+
Válassz központot
Válassz központot
Budapest
Győr
Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatod
Ez is érdekelhet