Hajtetoválás férfiaknak: érvek és ellenérvek
A férfiak nagy része tapasztal hajhullást élete folyamán. Előfordulhat, hogy a hajhullás már a korai életszakaszban elkezdődik, néhány férfi már a húszas éveiben megtapasztalja a kopaszodás problémáját a férfias típusú hajhullás örökletes jellege miatt. Másoknál csak később jelentkezik, azonban egy dolog biztos: a férfiak 80%-a tapasztal hajhullást 70 éves korig.
Nem meglepő tehát, hogy számos kezelési lehetőség létezik a haj helyreállítására, a minimálisan invazív kezelésektől a műtéti beavatkozásig. Hajbeültetés helyett azonban sokan a hajtetoválást választják, ami bár gyorsabb és kevésbé költséges megoldás, nem biztos, hogy megéri az árát.
Nem meglepő tehát, hogy számos kezelési lehetőség létezik a haj helyreállítására, a minimálisan invazív kezelésektől a műtéti beavatkozásig. Hajbeültetés helyett azonban sokan a hajtetoválást választják, ami bár gyorsabb és kevésbé költséges megoldás, nem biztos, hogy megéri az árát.
Mi az a hajtetoválás és hogyan történik?
A hajtetoválás, más néven fejbőr mikropigmentáció olyan eljárás, amely során apró tűkkel tulajdonképpen hajszálakat tetoválnak a kopasz fejbőrre. Leginkább férfiak esetében alkalmazott eljárás, hiszen csak nagyon apró hajszálak tetoválhatók, lenyírt haj érzetét keltve. Természetesen nőknél is alkalmazható, azonban kevesen hordanak olyan frizurát, amelyhez megfelelő technika a hajtetoválás.
Mik az előnyei és hátrányai a hajtetoválásnak?
Szóval, megéri a hajtetoválást választani? Mint a legtöbb hajkezelési lehetőségnek – bár ez az eljárás nem kimondottan hajkezelés – a hajtetoválásnak is vannak előnyei és hátrányai.
A hajtetoválás előnyei:
- A teljes fejtető kezelésére alkalmas: A hajtetoválással akár nagyobb kopasz területek is lefedhetők, így a hiánytalan haj érzetét keltheti.
- Viszonylag tartós megoldás: A hajtetoválás eredménye akár évekig is tarthat, de szükség lehet több fenntartó alkalomra is a kifakulás ellen.
- Nem kell minden nap foglalkozni vele: Míg bizonyos helyileg alkalmazott szereket minden nap a fejbőrre kell csepegtetni vagy kenni a hajnövesztés érdekében, a hajtetoválással nem kell foglalkozni a mindennapokban.
- Nem jár műtéti beavatkozással: Csupán egy jó tetoválóra van szükség, nem kell több órás műtéten részt venni.
- Gyors felépülés: A hajtetoválás utáni gyógyulás nagyon gyors, a fejbőr két hét alatt teljesen helyreáll.
- Kombinálható hajbeültetéssel: Ha valaki erős, dús, hosszabb hajra vágyik, akkor a hajtetoválás nem megfelelő módszer, azonban kiegészítésképp megállja a helyét. Hajbeültetéssel kombinálva a haj dúsabb kinézetet kelthet.
A hajtetoválás hátrányai:
- Az eredmények nem feltétlenül természetesek: Mivel tulajdonképpen pöttyöket tetoválnak a fejbőrre, az eredmény végső soron nem feltétlenül lesz természetes vagy esztétikus. Érdemes jó tetoválót választani, illetve más kezelési lehetőségeket is megfontolni.
- Nagy terület lefedése esetén költséges lehet: Míg egy kisebb rész tetoválása nem annyira drága, az egész fejbőrt borító hajtetoválás elkészítése drága és időigényes is lehet.
- Komplikációk léphetnek fel: Noha a súlyos szövődmények nagyon ritkák, mégis előfordulhatnak, így elengedhetetlen megemlíteni őket. A leggyakoribb lehetséges mellékhatás a bőrfertőzés, amely nem megfelelő higiéniai körülmények miatt fordulhat elő.
- Nem eredményez valójában hajszálakat: Bár megjelenésre hasonlít a borostás fejbőrhöz, a hajtetoválás csak illúzió, tapintásra furcsa lehet, ráadásul nem segíti elő a haj növekedését sem.
- Időigényes: Nagy terület tetoválása esetén hosszú órák is eltelhetnek, mire a kliens végre kiszállhat a tetoválószékből.
- Nem végleges megoldás: A tetovált pöttyök viszonylag gyorsan elhalványulnak, így ismétlő kezelésre lehet szükség. Ráadásul, ha nem megfelelő tintát használnak a tetoválás során, az el is színeződhet.
- Fájdalmas lehet: Bár a hajbeültetéshez képest kevesebb felépülési idővel és fájdalommal jár, mégis egy tűvel végzett kezelésről van szó, a fejbőr pedig elég érzékeny terület.
- Eltávolítása kellemetlen: Ha nem vagy elégedett a hajtetoválás eredményével, eltávolíttathatod azt. A tetoválás eltávolítása azonban költséges és fájdalmas lehet.
- Fényvédelem szükséges: A tetoválásokat minél inkább óvni kell a napfénytől, különösen igaz ez a fejtetőn lévő tetoválásokra, hiszen ezeket nagymértékben éri napfény.
Milyen alternatív kezelések léteznek hajtetoválás helyett?
- Hajhullás elleni szerek: Számos olyan hajhullás elleni szer létezik, amely a férfias típusú hajhullás ellen igyekszik felvenni a harcot, beleértve a minoxidilt, a finaszteridet és a dutaszteridet. A minoxidil használata helyi alkalmazást jelent, míg a finaszterid és a dutaszterid orálisan szedhető szerek.
- Parókák: Ma már olyan jó minőségű parókákat lehet kapni, hogy senki sem mondja meg, hogy nem a saját hajunk van a fejünkön. Hátrányuk, hogy minden nap fel kell őket tenni, azonban léteznek hosszabb ideig hordható verziók is. Bár esztétikus hatást kelthetnek, nem a mégsem „saját” haj.
- Lézeres hajterápia: Számos lézeres kezelés létezik a hajhullás kezelésére, melyek eredményességét klinikai tanulmányok is bizonyítják.
A lézeres hajterápia legmodernebb verziója: Denza lézeres hajkezelés
Miért ajánljuk a Denza lézeres hajkezelést?
- A legmodernebb AI vezérelt hajdiagnosztika és hajgyógyászat kombinációja pontos diagnózist és személyre szabott kezelési tervet, ezáltal maximális eredményeket tesz lehetővé.
- Visszaállítja a haj egészségét: A szervezet öngyógyító folyamatainak aktiválásán keresztül, természetes módon mérsékli a hajhullást és váltja ki a hajnövekedést, javítja a haj minőségét.
- A 30 perces lézeres kezelések csupán minimális kellemetlenséggel járnak: nincs fájdalom, műtéti beavatkozás és felépülési idő.
- Könnyen fenntartható, természetes eredmények: A Denza lézeres hajkezelés a saját haj állapotát állítja vissza, ezzel esztétikus megjelenést biztosítva.
- Széles körű kezelésre való alkalmasság: Nők és férfiak számára is alkalmas kezelés.