BLOG

Hajápolás hajbeültetés után: meddig tart a felépülés?

A hajbeültetés még mindig az egyik legnépszerűbb módja a hajvesztés kezelésének, azonban a műtéti eljárás hosszadalmas gyógyulási idővel jár. Ebben az időszakban számos szabályt kell betartaniuk a Pácienseknek, annak érdekében, hogy az eredmények minél tartósabbak legyenek: az utókezelés óriási jelentőséggel bírhat a hajbeültetés végeredményére nézve.

A hajbeültetés kulcsa a türelem, hiszen a teljes gyógyulási ideje hosszú hónapokat vehet igénybe, azonban fontos, hogy az első pár hét kritikus időszak a gyógyulás szempontjából. Ebben az időszakban kellemetlen tünetek kísérhetik a gyógyulási folyamatot, például duzzanat, pirosság, hámlás és viszketés.
Selected Image

Mennyi ideig tart a felépülés hajbeültetés után?

A beavatkozást követően 2-3 hónap is eltelhet, mire az újonnan behelyezett hajhagymák működésbe lépnek és elkezdődik a természetes hajnövekedés. Az első időszakban a hajnövekedés sokszor nem egységes, az új hajszálak tapintásra és minőségre eltérhetnek a már meglévő hajszálaktól. A legtöbb esetben a hajszálak teljes növekedése nagyjából 10 hónapot vesz igénybe, azonban ez az időtartam egyénenként eltérhet.

A hajbeültetést követő néhány nap

Ha hajbeültetésen estél át, akkor az első pár napban enyhe duzzanatot, bőrpírt és irritációt tapasztalhatsz az érintett területen, ami természetes jelenség, azonban néhány napon belül ezeknek a tüneteknek maguktól el kell múlniuk. A gyógyulás elősegítése érdekében az első időszakban aktív pihenés javasolt, ha fizikai munkát végzel, akkor mindenképp szabadságra kell menned, hiszen kerülnöd kell a fizikai megterhelést. A pihenés nemcsak a testet ért megviselő beavatkozás miatt fontos, hanem a gyógyulás elősegítése érdekében is.
Vannak olyan tevékenységek, amiket mindenképp kerülnöd kell a felépülés első időszakában, mivel ezek kockázatot jelentenek a hajátültetés eredményére és a gyógyulásra nézve. Kerülendő például az úszás, az alkoholfogyasztás, a dohányzás és a megerőltető fizikai aktivitás, edzés is.
Az eljárást követő pár napban a kellemetlenség érzése fokozódhat, így érdemes fájdalomcsillapítóval készülni, hiszen szükséged lehet rá. Emellett az eljárást végző sebész pontos utasításait követve speciális utóápolásra is szükség lehet: a Páciensek gyakran sóoldatos spray-vel kezelik, hidratálják a fejbőr érintett részét.
Ebben az időszakban orvosod utasítására antibiotikumot kell szedned, így elkerülhető a fertőzés. Bizonyos esetekben más hajnövekedést serkentő készítményekkel is segítik a hajbeültetés utáni hajnövekedést, például minoxidil helyi alkalmazásával vagy finasteride tartalmú készítmények szedésével. 

A hajbeültetést követő 5-9. napon a pihenés a gyógyulás legfontosabb eleme

A beavatkozást követő 5. nap után a fejbőr gyógyulása eléri azt a pontot, amikor újból meg tudod mosni a hajadat, azonban csak nagyon óvatosan, gyengéden szabad hajat mosnod. Ebben az időszakban még kerülnöd kell a sampon használatát, inkább a kiszáradt bőr és a varasodás óvatos eltávolítására kell odafigyelned. A gyógyulás ezen időszakában a hajbeültetést követő fájdalomnak és duzzanatnak el kell tűnnie teljesen, azonban még mindig pihenned kell, valamint továbbra is kerülnöd kell a megerőltető fizikai aktivitást.

A hajbeültetést követő 10-14. nap: visszatérés a hajápolási rutinhoz

Ez a szakasz a gyógyulási folyamat egy nehezebb része: bár a fájdalom és a duzzanat ekkorra már megszűnt, ebben a stádiumban a fejbőr rózsaszínes és varasodik, azonban ha nem tapasztalsz diszkomfort érzetet, nincs miért aggódnod. A fejbőr gyógyulása következtében az új hajszálak kihullanak, a hajhagymák egy időre deaktiválódnak, ami ijesztő lehet, hiszen sok esetben úgy tűnhet, mintha nem is történt volna semmilyen beavatkozás. Ez azonban természetes folyamat, a hajhagymák újból aktívvá fognak válni, és új, egészséges hajszálakat növesztenek.
Ebben az időszakban visszatérhetsz a samponos hajmosási rutinhoz, azonban érdemes speciális sampont választanod a lehető leggyorsabb és problémamentesebb regeneráció érdekében. Mivel a fejbőr dörzsölése tilos még ebben a szakaszban, a sampont vízben kell feloldanod, majd a keveréket a hajadra öntve megtisztíthatod a fejbőrödet. A fejbőr szárítása finoman, puha törülközővel lehetséges, a kezelt területet nem szabad dörzsölni. A forrólevegős hajformázó eszközök használata tilos, hiszen az új hajhagymák rendkívül érzékenyek. Ezt a hajmosási rutint naponta egyszer kell elvégezned.
Bizonyos esetekben szükség lehet varratszedésre is, ami a hajbeültetést követő 7-10. napon történik. Ez a hajbeültetés technikájától függ. Amennyiben varratokkal rendelkezel, varratszedésig nem érheti víz a kezelt területet, a hajmosási rutinnal kapcsolatban egyeztess orvosoddal!
A hajbeültetést követő második hét elteltével visszatérhetsz az edzéshez, azonban érdemes fokozatosan visszavezetni a mozgást az életedbe, így az elején minél kevesebb izzadtság éri a fejbőrödet.

A hajbeültetést követő 3-12 hónap: a lassú gyógyulás és a hajnövekedés ideje

A természetes sebgyógyulás után a haj elkezd természetes módon növekedni: a beavatkozást követő 2-3. hónapban megkezdődik a hajnövekedés első fázisa, ilyenkor a hajkorona még nem egyenletes, a haj foltokban nő, hiszen a hajtüszők nem egyszerre „kezdik meg működésüket”, nem egy időben kerülnek növekedési fázisba.
5-8 hónappal a hajbeültetés után a hajhagymák nagy részéből jó esetben már erős hajszálak nőnek ki, a 10. hónap végére már egyenletes hajnövekedést és dús hajkoronát kell tapasztalnod. Ezen a ponton már egy hajvágásra is szükség lehet annak érdekében, hogy a hajkorona egységessé váljon.
A beavatkozást követően 12 hónappal már dús hajkoronával kell rendelkezned. Általában a hajbeültetés első évfordulója jelenti a teljes gyógyulás végét és a folyamat lezárását.

Fontos szabályok hajbeültetés után

  • Hajbeültetés után ne aludj az érintett területen, próbáld meg más oldalon, esetleg félig ülve aludni az első időszakban, hogy a beültetett hajhagymák ne súrlódjanak.
  • Próbáld meg sapkával vagy turbánnal védeni a frissen beültetett hajhagymákat, főleg az első pár hétben!
  • Mindig tartsd tisztán a kezelt területet, így elkerülheted a fertőzést!
  • Kerüld a fizikai aktivitást, a sportot és a fizikai munkát a beavatkozás utáni első pár hétben!
  • Kerüld az alkoholfogyasztást és a dohányzást a hajbeültetés utáni időszakban, és tarts fenn egészséges életmódot, ezzel is támogatva a hajnövekedést!
  • Védd a fejbőrödet a napfénytől, viselj sapkát, ha szükséges, használj fényvédőt is!
  • Kerüld a forrólevegős hajformázó eszközök használatát az első pár hétben!

Tudtad? A Denza lézeres hajkezeléssel kiváltható a hajbeültetés!

Bár a hajbeültetés egy régóta alkalmazott, ismert alternatíva a hajvesztés kezelésére, ma már léteznek olyan modern módszerek, amelyekkel kiváltható a műtéti eljárás.
A Denza lézeres hajkezelés a szervezet természetes öngyógyító folyamatait használja a hajnövekedés beindítására. Fontos, hogy örökletes és hormonális hajvesztés esetén is hatékony megoldást jelent. A meglévő hajhagymák aktiválása által állítja vissza a természetes hajkoronát, így nincs szükség fájdalmas beavatkozásra ahhoz, hogy újból dús hajad lehessen. Ráadásul nincs gyógyulási idő, vérzés vagy fájdalom sem, a mindössze 30 perces kezelések után azonnal folytathatod mindennapjaidat. A hajbeültetés árának töredékéért nyerheted vissza hajkoronádat és önbizalmadat!
A Denza lézeres hajkezelés továbbá olyan Páciensek esetében is alkalmazható, akik már átestek hajbeültetésen, de az eredmények csak átmenetiek voltak. A tartósan több és szebb haj titka, hogy a Denza More & Better Hair protokoll a hajvesztés mögött rejlő okokat is megszünteti vagy kezeli. Hatékony és tartós megoldást nyújthat szinte bármilyen hajvesztés esetében.
2024. 11. 14. — 14:48
DENZA
hajápoláshajkezelés
Kapcsolat

Kérj időpontot ingyenes konzultációra!

Visszahívunk és minden kezeléssel kapcsolatos kérdésedre válaszolunk! Munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Veled a kapcsolatot, így kiválaszthatod a számodra leginkább megfelelő időpontot ingyenes konzultációnkra.

Időpontfoglalás központunkba

+3620
+3620
+3630
+3670
+36
+
Válassz központot
Válassz központot
Budapest
Győr
Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatod
Ez is érdekelhet