BLOG

A nők időskori hajhullása hatékonyan kezelhető a megfelelő módszerrel

A hajvesztés nőként – különösen akkor, ha életed egy nehezebb, sebezhetőbb időszakában vagy – lelkileg rendkívül megterhelő lehet, negatívan hathat az önbecsülésedre is.

Az időskori hajvesztés és a haj elvékonyodása nem ritka jelenség nők esetében, hiszen a menopauza nem csak hőhullámokkal jár: egy kutatás szerint az 50 év feletti nők több mint fele tapasztalja a haj elvékonyodását és megritkulását. Nem meglepő módon ez a jelenség hatalmas hatással van az önbizalomra is, de szerencsére sokat tehetünk a haj állapotának helyreállításáért, így nem érdemes belenyugodnod az időskori hajvesztésbe!
Selected Image

Mi áll az időskori hajhullás hátterében nők esetében?

Sokan tapasztaljuk meg a pánikot, amikor hajmosás után hatalmas hajcsomók maradnak a kezünkben. Ilyenkor hirtelen elkezdjük analizálni a helyzetet – vajon tényleg nagyon hullik a hajam? Az a terület valóban kopaszabb lett? Vajon a hajritkulás miatt jobban látszik a fejbőröm, mint korábban? De mi állhat ennek a hátterében?
Bár a hajhullás bizonyos mértékig természetes jelenség, a hajciklus velejárója, erőteljes vagy hirtelen bekövetkező hajvesztés, viszketés, fejbőrirritáció vagy hámlás esetén érdemes szakértői segítséget kérnünk.
A nők időskori hajhullását több tényező is okozhatja, azonban ezek összessége a változókor alatt akár látványos hajvesztést is eredményezhet abban az esetben, ha nem vesszük komolyan a problémát, nem lépünk időben a megoldás felé.

Genetikai tényezők az időskori hajvesztésben

A férfias típusú hajvesztés, vagyis androgén alopecia az arra genetikailag hajlamosak esetében, hormonális folyamatok hatására alakul ki, idősebb korban nőkre is jellemző típusa a hajhullásnak. Ez az állapot a hajtüszők folyamatos miniatürizálódásával jár: a hajhagymák mérete folyamatosan csökken, ezáltal a haj elvékonyodik.
Észreveheted, hogy a copfod vékonyabb lesz, a választékod szélesebb, a hajad egyenletesen megritkul. A férfiakkal ellentétben a nők egész fejbőrt érintő, diffúz hajvesztést tapasztalhatnak férfias típusú hajvesztés esetén.
Egy bangkoki egyetem kutatói 178 változókorban lévő nő bevonásával készítettek felmérést: megmérték a részvevő nők hormonszintjét, valamint a fejtetőn lévő hajuk sűrűségét is, hiszen a férfias típusú hajhullás nők esetében legelőször ezen a területen jelentkezik. A kutatás eredményei szerint a hajvesztéssel küzdők 73,2%-ánál enyhe hajhullás volt tapasztalható, míg 22,6%-uk esetében mérsékelt, 4,3%-uknál súlyos hajvesztést észleltek.

Hormonális változások a változókorban

A menopauza legerősebb tüneteit a szervezet hormonális változásai okozzák: a női nemi hormonok csökkenése elképesztő változásokat okozhat a szervezetben. Az ösztrogén hormon számtalan folyamatot befolyásol, köztük a hajnövekedést is, így az alacsony ösztrogén szint tulajdonképpen a változókori férfias típusú hajhullás kiváltó oka is.
Mivel a hajtüszők ösztogén receptorokat tartalmaznak, az ösztrogén segít a hajciklus szabályozásában, és szerepet játszik a hajszálak anagén, vagyis növekedési fázisban tartásában is. A változókori hormonális ingadozás a hajciklus felborulásával is járhat, az ösztrogén szint tartós csökkenése pedig a haj minőségének romlását, a haj elvékonyodását is eredményezheti.
Az ösztrogén emellett a bőr rugalmasságáért felelős kollagén és hialuronsav termelődésére is hatással van, így csökkenése a bőr kiszáradását, rugalmasságának elvesztését is okozhatja. Ez szintén negatívan befolyásolja az egészséges hajkoronát, hiszen a fejbőr szárazsága nemcsak hámlással, hanem viszkető érzéssel is járhat.
Más hormonális változások, például a pajzsmirigy betegségei is okozhatnak hajvesztést, illetve ronthatnak a változókori hajvesztés állapotán, hiszen a pajzsmirigy által termelt hormonok hatással vannak a hajtüszők fejlődésére és megfelelő működésére. A pajzsmirigy rendellenességei által okozott hajhullásról bővebben olvashatsz ebben a cikkben.

Vitamin – és ásványianyag hiány változókor idején

A tápanyagok, vitaminok alacsony szintje bármely időszakban eredményezhet hajvesztést, azonban változókor idején érdemes különös figyelmet fordítanunk az életmódunkra. Az egészséges táplálkozással javíthatunk a menopauza tünetein, ezáltal a haj egészségén is. A D-vitamin, a vas és a fehérje kiemelkedően fontosak az egészséges hajnövekedés szempontjából, így hiányuk hozzájárulhat a hajhulláshoz.
A hormonok ingadozása által kiváltott emésztési problémák is hozzájárulhatnak a tápanyagok nem megfelelő felszívódásához, így érdemes minden esetben végére járni a szervezetben fellépő hiányállapotoknak, illetve az emésztőrendszer zavarainak.

Keringési problémák idősebb korban

A kor előrehaladtával az érrendszer esetében is jelentkeznek az öregedés jelei: az erek összeszűkülnek, veszítenek rugalmasságukból. Ebből kifolyólag a vérárammal a fejbőrbe jutó tápanyagok és oxigén szintje is lecsökken, ami negatív hatással van az egészséges hajnövekedésre.
A keringési problémák ellen általánosságban testmozgással tehetsz, hiszen az segíti a vérállatás biztosítását és a keringési rendszer egészségének megőrzését. Ha pedig célzott kezelést keresel, akkor próbáld ki a fejbőrmasszázst, amely javítja a fejbőr vérkeringését. Emellett a különböző stimulációs kezelések is segíthetnek a problémán.

A Denza lézeres hajkezelés során a lézer energiája növeli a fejbőr vérellátottságát, ezáltal a hajtüszők oxigén-és tápanyagellátását is, ezzel is elősegítve a hajnövekedést.

Mit tehetsz a változókori hajvesztés ellen?

A hajápolásban a kevesebb néha több, így ha hajvesztést tapasztalunk, érdemes minél gyengédebben bánnunk a hajunkkal. A szoros hajviselet, a kémiai behatások, illetve a hő általi formázás tovább gyengíthetik a hajat, így ezek elkerülésével már egy lépést teszel az egészséges hajkorona felé.
A hajhullás megszüntetéséhez érdemes az egészségeddel is foglalkoznod: a megfelelő táplálkozás, a sport és a stresszkezelés beépítése a mindennapokba elengedhetetlen része a változókori hajvesztés kezelésének, valamint a jobb közérzet elérésének is.
A haj szépségének visszaállításához pedig türelemre és célzott kezelésekre lesz szükséged. Az idő kulcstényező, így ne várd meg, hogy látványos hajvesztést tapasztalj, kérj szakértői segítséget minél előbb!

A Denza lézeres hajkezelés segíthet visszaállítani hajad szépségét

A változókorban jelentkező hajhullás a múlté a legmodernebb hajkezeléssel! A Denza lézeres hajkezelési protokoll segít visszaadni hajat egészségét és szépségét akkor is, ha a háttérben hormonális vagy genetikai okok húzódnak: nemcsak megállítja a hajvesztés folyamatát, hanem vissza is fordítja azt. A kezeléssel lassíthatók a haj öregedési folyamatai, emellett a hajszálak száma és átmérője is növelhető.

A Denza lézeres kezelések következtében megnövekszik a vérellátottság a fejbőrben, így a hajtüszők több tápanyagot és oxigént kapnak. A hajtüszők újraélednek a lézerenergia stimuláló hatásának köszönhetően, a hajszálak növekedése pedig újraindul.
A menopauza lelkileg megterhelő időszakában könnyebbséget jelenthet a haj egészséges állapotának helyreállítása, valamint önbizalmad visszanyerése.
2024. 11. 05. — 13:22
DENZA
hajhulláshajvesztés
Kapcsolat

Kérj időpontot ingyenes konzultációra!

Visszahívunk és minden kezeléssel kapcsolatos kérdésedre válaszolunk! Munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Veled a kapcsolatot, így kiválaszthatod a számodra leginkább megfelelő időpontot ingyenes konzultációnkra.

Időpontfoglalás központunkba

+3620
+3620
+3630
+3670
+36
+
Válassz központot
Válassz központot
Budapest
Győr
Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatod
Ez is érdekelhet