Blog

A női hormonális hajhullás kezelése sosem volt még egyszerűbb

A hajhullásról azt gondolnánk, hogy a férfiak problémája, azonban ez nem igaz. A nők majdnem ugyan olyan gyakorisággal tapasztalnak hajvesztést vagy haj ritkulást, mint a férfiak. Kutatások szerint a nők legalább 40%-a tapasztal hajhullást élete valamely szakaszában, azonban a férfiaktól eltérően a nők inkább a változókor után, az 50-es, 60-as éveikben küzdenek ezzel a problémával.

Mi áll pontosan a női hormonális hajhullás hátterében és hogyan kezelhető ez a jelenség? Ebben a cikkben nemcsak a hajnövekedés, valamint az egészséges és kóros hajhullás témájára világítunk rá, hanem a leghatékonyabb lézeres hajkezelésről is mindent megtudhatsz!
Selected Image

A hajnövekedés titka: mi az az egészséges hajhullás?

A hajnövekedés ciklusainak következtében a hajhullás bizonyos fokig természetes jelenség: azok a hajszálak, amik elérték a növekedési szakasz végét, egy ideig nyugalmi fázisban vannak, majd kihullanak. Ebből kifolyólag akár 100 hajszálat is veszíthetünk naponta, azonban pánikra semmi ok, időközben más hajszálak tovább növekednek és új hajszálak is létrejönnek, így egészséges hajnövekedés esetén nem tapasztalható kopaszodás.

A haj három fázison megy keresztül élete során:

  • Az anagén fázis (növekedési szakasz) 2-8 évig tarthat. A hajszálak 85-90%-a van növekedési szakaszban egyszerre, azaz ennyi hajszál növekszik folyamatosan.
  • A katagén fázis (átmeneti szakasz) azt a 2-3 hetes időszakot jelenti, amíg a szőrtüszők összezsugorodnak, így a hajszálak növekedése megáll.
  • A telogén fázis (nyugalmi szakasz) körülbelül 2-4 hónapig tartó fázis, amelynek végén a haj kihullik. Egészséges hajnövekedés esetén a nyugalmi szakaszt ismét növekedési szakasz követi, így a hajkorona nem ritkul meg.

A női hajhullásnak három fő típusa van:

  • Androgén alopecia, más néven női, mintázatot követő hajhullás: A hajhullás egyik leggyakoribb típusa, amely a haj elvékonyodását okozza a fejtetőn és kétoldalt. Férfias típusú hajhullásnak is nevezik, amely nők esetében az egész fejbőrt érinti, diffúz hajvesztést okozva.
  • Anagén effluvium: A növekedési szakaszban lévő hajtüszőket befolyásoló hajhullás típus, amelyet leggyakrabban gyógyszeres kezelések, például a kemoterápia okoz.
  • Telogén effluvium: A telogén fázisba jutó hajtüszők számának növekedésével járó hajhullás típus. A jelenség során egyre több hajszál kerül nyugalmi szakaszba, ezzel megritkítva a hajkoronát.

Mik női hormonális hajhullás jelei?

Rendellenes hajhullás során észreveheted, hogy hajad ritkulni kezd, nem olyan vastag már a copfod, mint korábban. Vannak, akik a szokásosnál több hajszálat vesznek észre a párnájukon vagy a fésűjükben, ami hosszú távon komolyabb probléma jele is lehet.
Míg a férfiak általában a hajvonal visszahúzódásával szembesülnek elsőként, nőknél a hajhullás az egész fejbőrt érintheti, és a fejtetőn kezdődhet, a haj fokozatos megritkulásával járhat. A fejtetőn lévő választék kiszélesedése az első és leglátványosabb jele a női hormonális hajvesztésnek, így ha ezt a jelenséget tapasztalod, érdemes minél előbb szakértői segítséget kérni.

A női hajhullás fokozatairól ebben a cikkben olvashatsz többet.

Mik a női hormonális hajhullás leggyakoribb okai?

A hajhullás megjelenésében nőknél gyakran hormonális egyensúlyhiány vagy hormonális változások játszanak szerepet. A női hormonális hajhullás leggyakrabban menopauza után alakul ki, azonban hormonális problémával járó betegségek, – például a PCOS is – hajhullást válthatnak ki. A női alopecia kialakulásának emellett még számtalan oka lehet, ráadásul fejbőrünk is folyamatosan öregszik, így minden esetben szükségszerű a szakértői segítség kérése.

Női androgén alopecia

Az androgén alopecia általában a menopauza időszakában vagy azután következik be, az androgének, azaz férfi nemi hormonok, például a tesztoszteron és a dihidrotesztoszteron (DHT) túlsúlyba kerülése miatt, amely a gyorsan csökkenő ösztrogén szint eredménye.
A szőrtüszőben lévő androgénreceptorok aktivitása szintén szerepet játszhat a haj természetes növekedésében és hullási ciklusában: a túl aktív receptorok jelenléte a haj növekedési ciklusának rövidülésével és ezáltal a haj minőségének és dússágának romlásával járhat.
A menopauza mellett az androgén alopecia kialakulásához hozzájáruló hormonális ingadozásokat a PCOS, a magas androgéntartalmú fogamzásgátló tabletták és a terhesség is okozhatják.

Örökletes hajhullás

A genetika nagy szerepet játszik a hajhullás kialakulásában: az úgynevezett androgenetikus alopecia a férfias típusú hajhullás öröklött formája, amely 50-70 éves korban kezd el megjelenni. Elsőként a haj ritkulása, majd kopaszodás tapasztalható ebben az állapotban, azonban professzionális segítséggel könnyedén diagnosztizálható, így kezelhető is.
Ha a női felmenőid ilyen jellegű hajhullással rendelkeztek, akkor nagy valószínűséggel Nálad is meg fog jelenni ez az állapot. Fontos, hogy minél előbb szakértőhöz fordulj!

A női hajhullás egyéb okai:

  • Alopecia areata: olyan autoimmun betegség, amely során az immunrendszer megtámadja a saját hajtüszőit
  • Súlyos betegség: súlyos fertőzés, magas láz vagy műtét után is hajhullás alakulhat ki
  • Cicatricial alopecia: olyan gyulladásos állapot, amely a haj kivezető járatainak hegesedését okozza, tartós kopaszodáshoz vezetve
  • Alacsony vasszint
  • Túl sok A-vitamin bevitel
  • Pajzsmirigy rendellenességek
  • Pikkelysömör
  • Seborrheás dermatitis
  • Nagymértékű vagy hirtelen fogyás
  • Stressz: a fizikai vagy mentális stressz nagymértékű hajhullást, úgynevezett telogén effluviumot idézhet elő
  • Bizonyos gyógyszerek: mellékhatásként hajhullást okozhatnak, azonban a haj általában visszanő a gyógyszeres kezelés abbahagyásával
  • Húzási alopecia: akkor fordul elő, ha az ember gyakran visel túl szoros frizurát, a hajszálakat kihúzva a fejbőrből

A női hormonális hajhullás kezelése Denza lézeres hajkezeléssel

A női hormonális hajhullás hatékony megszüntetésére a Denza lézeres hajkezelés az egyik legjobb megoldás, hiszen a komplex kezelési protokoll során felderítjük, hogy mi áll a hajhullás hátterében, valamint szükség esetén megoldást is javaslunk a hormonális problémákra.
Emellett a különleges lézeres kezelések is egyedülállók: a lézerenergia sejtszinten stimulálja a fejbőrt, képes növekedési fázisba hozni a hajszálakat és hosszú ideig abban is tartani azokat, így a haj dúsabbá, erősebbé válik. A megnövekedett oxigén-és tápanyagellátás ráadásul elképesztő növekedésre ösztönzi a hajszálakat.
A Denza lézeres hajkezelés alkalmas a leggyakoribb hajhullás típusok kezelésére, még hormonális hajvesztés esetén is. Nyerd vissza önbizalmad a modern technológia segítségével, de ne késlekedj, minél előbb kezded meg a kezeléseket, annál gyorsabban állítható vissza hajkoronád tündöklése!
2025. 02. 18. — 16:55
DENZA
hajhullás
Kapcsolat

Kérj időpontot ingyenes konzultációra!

Visszahívunk és minden kezeléssel kapcsolatos kérdésedre válaszolunk! Munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Veled a kapcsolatot, így kiválaszthatod a számodra leginkább megfelelő időpontot ingyenes konzultációnkra.

Időpontfoglalás központunkba

+3620
+3620
+3630
+3670
+36
+
Válassz központot
Válassz központot
Budapest
Győr
Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatod
Ez is érdekelhet